Aster Frikart Mönch (x3)
Aster frikartii mönch
Ga direct naar productinformatie
1 van 2
3 Aster Frikart Mönch: een prachtige winterharde vaste plant met bladverliezend blad

Ontdek de Aster Frikart Mönch! Het is een prachtige plantensoort die zeer gewaardeerd wordt en gemakkelijk te kweken is, waardoor het een ideale keuze is voor onervaren tuiniers. Vanaf de nazomer tot in de herfst heeft hij een overvloed aan lavendelblauwe bloemen, die voor een prachtige en zeer aantrekkelijke show zorgen. Volgens de Bakker experts is het een perfecte aanvulling voor elke border. Ze is goed bestand tegen ziektes en draagt bij aan de natuurlijke biodiversiteit door bestuivers aan te trekken. Laat hem nu je tuin opfleuren!

Lees alles over de Aster Frikart Mönch

De Aster Frikart Mönch is een Aster hybride die gecreëerd werd door de Zwitserse kweker Carl Ludwig Frikart door Aster amellus en Aster thomsonii te kruisen aan het begin van de 20e eeuw. Deze cultivar, die oorspronkelijk uit de Zwitserse Alpen komt, werd populair dankzij zijn robuustheid en lange bloeiperiode. Zijn speciale eigenschap zijn de prachtige lavendelblauwe bloemen die hem bedekken van de late zomer tot de herfst, van augustus tot september om precies te zijn. De bloemen hebben een goudgeel hart omringd door fijne, stralende bloemblaadjes, waardoor ze er helder en aantrekkelijk uitzien. Bovendien is deze bladverliezende vaste plant een uitstekende keuze voor borders of massale beplanting, want hij kan 60-70 cm hoog worden, of zelfs 90 cm. Hij heeft ook het voordeel dat hij resistent is tegen veel voorkomende sterziekten, waardoor hij een ideale keuze is voor beginnende tuiniers. Hij draagt ook bij aan de biodiversiteit in de tuin, want hij is erg aantrekkelijk voor vlinders. Tot slot is deze winterharde plant bestand tegen temperaturen van -15°C en staat hij graag op een zonnige plek.

De juiste plantmethode voor Aster Frikart Mönch

Het planten van de Aster Frikart Mönch is relatief eenvoudig. De experts van Bakker raden je aan om eerst een zonnige tot halfschaduwrijke plek in je tuin te kiezen. Hij geeft de voorkeur aan goed doorlatende grond, dus meng compost of een andere organische toevoeging door de tuinaarde om de textuur en vruchtbaarheid van je plantplek te verbeteren.

De ideale tijd om de plant te planten is in de lente of herfst. Om dit te doen, raden we aan om een gat te graven dat twee keer zo breed en zo diep is als de kluit van je plant. Plaats de kluit in het gat en zorg ervoor dat de bovenkant van de kluit gelijk is met de omringende grond. Vul het gat vervolgens op met de verbeterde grond, stamp het rondom licht aan en zorg ervoor dat je goed water geeft.

Zorg er wel voor dat je minstens 30-60 cm tussen elke plant laat voor een goede luchtcirculatie, wat ziektes helpt voorkomen. Eenmaal goed ingeburgerd heeft deze plantensoort weinig onderhoud nodig en beloont ze de tuinier met een uitbundige bloei van de nazomer tot de herfst.

Hoe verzorg je de Aster Frikart Mönch?

Omdat de Aster Frikart Mönch robuust is, heeft hij minimaal onderhoud nodig, waardoor hij ideaal is voor onervaren tuiniers. De experts van Bakker raden zelfs aan om regelmatig water te geven tijdens droge periodes, maar niet te veel, omdat dit kan leiden tot schimmelziektes.

Voeg mulch toe rond de basis om het bodemvocht vast te houden en onkruid te voorkomen. Je kunt ook in het vroege voorjaar een uitgebalanceerde meststof gebruiken om een krachtige groei en uitbundige bloei te stimuleren.

We raden je ook aan om je Aster te snoeien. Snoei hem in de late herfst, als de bloei voorbij is, tot een hoogte van ongeveer 15 cm om hem er netjes uit te laten zien.

De voordelen van de Aster Frikart Mönch

De Aster Frikart Mönch heeft een aantal gunstige eigenschappen, waardoor hij ideaal is voor het verfraaien van tuinen:

Laatbloeiend: hij brengt levendige kleur in de tuin doordat hij in de nazomer tot in de herfst bloeit, terwijl veel andere planten hun bloeicyclus al hebben voltooid.

Ziekteresistentie: deze is anders dan andere soorten Asters, omdat hij relatief goed bestand is tegen meeldauw en andere veel voorkomende ziekten, waardoor hij een zorgeloze keuze is voor alle tuiniers.

Veelzijdigheid in het landschap: met zijn overvloed aan lavendelblauwe bloemen kan hij onmiskenbaar charme toevoegen, of het nu in borders, perken of zelfs potten is.

Aster Frikart Mönch (x3) Aster frikartii mönch

Aster Frikart Mönch (x3)
Aster frikartii mönch
Normale prijs €11,95
Aanbiedingsprijs €11,95 Normale prijs €11,95
Inclusief btw.
Op voorraad
Meer halen, minder betalen
Je bespaart 10%
Je bespaart 15%
Je bespaart 20%

Beveiligde betaling

Meer dan 75 jaar expertise

Klantenbeoordelingen ★★★★☆

Klantenservice tot uw dienst

Specificaties
Bloeiperiode Juli - September
Blauw
Plaats: Volle zon
Groeihoogte 70 cm
Translation missing: nl.products.accordions.specification-tab.use Enorm
Over dit product

Ref : 024386
Ref : 024386
meer...
bakker-trustedshops.png__PID:098e7931-bf31-457e-aba0-05aacc62a2f0
Trust ecommerce